بازسازی ساختمان

 

بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمان امروزدر سطح دنیا با توجه به هزینه کمتر نسبت تخریب و نوسازی ساخنمان و همچنین صرف زمان کمتر تبدیل به یک موضوع تخصصی شده است.

در کل پس از گذشت زمان و با تغییرات جوی یک ساختمان دچار فرسودگی شده و بافت های اصلی آن کارایی خود را از دست می دهند. در این حالت چاره ای جز تخریب یا بازسازی ساختمان وجود ندارد. تخریب ساختمان و ساخت مجدد آن شامل هزینه بسیار هنگفت و زمان طولانی می باشد که اصلاً توجیح اقتصادی و زمانی ندارد. بر این اساس صاحبان ملک تمایل بیشتر به بازسازی ساختمان و ترمیم بافت های فرسوده خود دارند.

بازسازی ساختمان را بصورت کلی می توان به سه دسته زیر تقسیم نمود :

بازسازی نمای ساختمان

بازسازی داخل ساختمان

بازسازی دکوراسیون ساختمان

بازسازی نمای ساختمان

یکی از قسمت های اصلی ساختمان ، نما و طاهر بیرونی آن می باشد. با گذشت زمان نمای ساختمان امکان دارد زیبایی خود را از دست داده باشد و نیاز به بازسازی داشته باشد. در بازسازی ساختمان توجه زیادی به بازسازی نمای ساختمان می شود . این بازسازی می تواند بخش های وسیعی را در بر گیرد.

اما بطور کلی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

تعمیر نمای ساختمان

بازسازی پنجره های ساختمان

بازسازی درب ساختمان

بازسازی راه پله ساختمان

بازسازی سقف ساختمان

بازسازی محوطه ساختمان

amood06

تعمیر نمای ساختمان

در این بخش از بازسازی ساختمان باید نمای قدیمی ساختمان از نو ساخته شود. معمولاً هرچند سال یکبار با تغییر سلایق و فرهنگ جامعه نمای قدیمی جلوه و زیبایی خود را از دست می دهند و نمای بروزتر مورد استقبال قرار می گیرند.
در بازسازی نمای ساختمان جدیدترین متدها رعایت می شود و از سنگ های تراوین ٰ آنتیک ، مرمر ، ترکیب آجر و سنگ و کامپزیت استفاده می گردد.

بازسازی پنجره های ساختمان

یکی از دیگر موارد بازسازی ساختمان ، پنجره های آن می باشد. پنجره های قدیمی اتلاف انرژی بسیار بالایی دارند و صدا به راحتی از آن ها عبور می کند . بر همین اساس در بازسازی ساختمان ، پنجره های قدیمی و آهنی با پنجره های جدید دو جداره تعویض می شوند . که این امر باعث کاهش مصرف انرژی ساختمان و کاهش هزینه های انرژی آینده آن می شود.

amood07

بازسازی دکوراسیون ساختمان

پس از بازسازی نمای ساختمان و بازاسزی داخل ساختمان ، باید به فکر دکوراسیون داخلی و زیبایی واحد بود. در این مرحله از بازسازی ساختمان بهترین متخصصین دکوراسیون داخلی بر روی داخل ساختمان شما کار کرده و سعی در زیباسازی آن می نمایند.
شاید به جرعت بتوان گفت این بخش از بازسازی ساختمان ، مهمترین بخش بازسازی می باشد و تأثیر بسیار زیادی در زیبایی ساختمان شما دارد.

این مرحله از بازسازی ساختمان طی مراحل مختلف و زیر نظر کارشناسان دکوراسیون داخلی باید صورت پذیرد.

رنگ آمیزی ساختمان

بازسازی کابینت ساختمان

کاشی کاری و مرمت سرویس بهداشتی

بازسازی سقف کاذب ساختمان

بازسازی کف ساختمان

amood04

بازسازی راه پله ساختمان

یکی دیگر از بخش های ساختمان که تأثیر بسیار زیادی در زیبایی ساختمان دارد ، راه پله های آن می باشد. در بازسازی ساختمان ، باید به بازسازی راه پله های ساختمان نیز توجه شود و زیباترین و باکیفیت ترین مصالح در راه پله ها بکار برده شود.

بازسازی سقف ساختمان

در ساختمان های قدیمی یکی از مشکلات اصلی سقف آنها می باشد که در فصل بارندگی آب به داخل خود راه می دهند و باعث ایجاد نم و فرسودگی ساختمان می شوند. بنابراین در بازسازی ساختمان یکی از مراحل ترمیم سقف ساختمان می باشد تا از نم بارندگی جلوگیری گردد. سقف ساختمان باید با ایزوگام ، قیرگونی و آسفالت مناسب پوشیده شود.

بازسازی محوطه ساختمان

در ساختمان های جدید توجه بسیار زیادی به محوطه آن می شود که متعصفانه در ساختمن های قدیمی محوطه سازی مناسبی معمولاً صورت نگرفته است . بنابراین در بازسازی ساختمان باید محوطه قدیمی بازسازی گردد و با استفده از دکوراسیون مناسب ٰ گل ها و درختان آن را زیبا نمود.

بازسازی داخل ساختمان

پس از بازسازی نمای ساختمان ، مرحله بعدی در بازسازی ساختمان ٰ بازسازی داخل آن می باشد. وسایل بکار رفته در داخل ساختمان معمولاً طول عمر مفیدی دارند و پس از گذشت زمانی باید اقدام به تعویض و تعمیر آنها نمود. در غیر این صورت امکان دارد که خسارت های مالی و جانی هنگفتی را ایجاد نمایند.

در بازسازی داخل ساختمان توجه به موارد زیر حیاتی می باشد.

بازسازی لوله کشی ساختمان

رفع نم ساختمان

بازسازی اتاق و دیوار ساختمان

بازسازی سیم کشی ساختمان

بازسازی لوله کشی ساختمان

یکی دیگر از بخش های ساختمان که به مرور زمان فرسوده می شوند ، لوله های داخلی آن می باشد. لوله های قدیمی معمولاً از جنس فلز بوده که به مرور زمان دچار فرسودگی و ژنگ زدگی می شوند. بنابراین در بازسازی ساختمان سیستم لوله کشی ساختمان باید تعویض گردد . این بخش از بازسازی ساختمان باعث می شود نم هایی که به علت پوسیدگس لوله ها ایجاد شده اند نیز رفع گردد.

رفع نم ساختمان

یکی دیگر از دلایل ایجاد نم در ساختمان نشر آب از سرویس های بهداشتی می باشد. بنابراین با ایزوگام مناسب این سرویس ها در این بخش بازسازی ساختمان و استفده از مصالح مناسب ٰ نم های ایجاد شده در این بخش ها رفع می شوند.

بازسازی اتاق و دیوار ساختمان

امکان دارد شما بخواهید که نقشه داخلی واحد خود را تغییر دهید. بطور مثال یک دیوار را بردارید یا یک اتاق اضافه کنید. در این بخش بازسازی ساختمان دیوارها امکان تخریب وجود دارد و با استفاده از دیوار کاذب کناف ، دیوار کاذب دکوراتیو ، درایوال و … امکان ساخت دیوارها و اتاق های جدید وجود دارد.

بازسازی سیم کشی ساختمان

از دیگر مواردی که به مرور زمان فرسوده شده و نیاز به بازسازی دارند سیم کشی داخلی ساختمان است. در این مرحله بازسازی ساختمان ، سیم کشی های جدید جایگزین سیم کشی های قدیمی و فرسوده ساختمان شما می شوند.

رنگ آمیزی ساختمان

یکی از عناصر که باعث زیبا بخشی به واحد شما می شود استفاده از رنگ آمیزی مناسب در داخل ساختمان است. متخصصین بازسازی ساختمان با انتخب بهترین رنگ ها و همچنین ترکیب آنها با کاغذ دیواری و رنگ های بلکا و پتینه ، زیبایی منحصر به فردی به دیوارهای داخلی شما می دهند.

بازسازی کابینت ساختمان

از موارد دیگر که در بازسازی ساختمان باید به آن توجه کرد کابینت آشپزخانه می باشد. کابینت آشپزخانه نمای بسیار زیبایی به ساختمان شما می دهد. شرکت دژاکو برج با بهره گیری از بهترین طرحان کابینت ایران و کابینت ایران و کابینت سازان حرفه ای در این زمینه بهترین خدمات را به شما تحویل می دهد.

 کاشی کاری و مرمت سرویس بهداشتی

از دیگر موارد که باعث زیبایی ساختمان شما می شود بخش سرویس های بهداشتی و حمام ساختمان است. در بازسازی ساختمان توجه زیادی باید به این بخش ها شود و از بهترین و جدیدترین متدهای کاشی کاری در آنها استفاده شود. وسایل داخل آنها نیز باید متناسب با ساختمان شما انتخاب شود.

amood02

بازسازی سقف کاذب ساختمان

بعد از اجرای موارد بالا ، نوبت به سقف ساختمان می رسد. در بازسازی ساختمان ها و تبدیل به ساختمان های جدید سقف کاذب کناف کاربرد زیادی دارد ، همچنین می توان از سقف کاذب دکوراتیو و سقف مشبک تیز استفاده نمود.

بازسازی کف ساختمان

بعد از اجرای موارد بالا ، نوبت به سقف ساختمان می رسد. در بازسازی ساختمان ها و تبدیل به ساختمان های جدید سقف کاذب کناف کاربرد زیادی دارد ، همچنین می توان از سقف کاذب دکوراتیو و سقف مشبک تیز استفاده نمود.

بازسازی نورپردازی ساختمان

ساختمان هر میزان بر روی دکوراسیون داخلی آن کار شود بدون داشتن یک نورپردازی مناسب امکان نمایش مناسب آن وجود ندارد. در بازسازی اسختمان ، نورپردازی داخل ساختمان نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوان حجم های مناسب در واحد شما ایجاد گردد. اتفاده از لامپ های کم مصرف در این مرحله بازسازی ساختمان بسیار کاربرد دارد

درج ديدگاه!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.